Przedstawiamy zarys najbliższych spotkań warsztatowych dla poszczególnych grup:
piątek, 17 sierpnia 2018 14:15

Święto Wojska Polskiego w Mławie

Tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego, podobnie jak w latach ubiegłych, rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Świętej Trójcy. Druga część uroczystości patriotyczno-religijnych odbyła się na cmentarzu parafialnym, gdzie delegaci władz miasta, instytucji samorządowych, stowarzyszeń, organizacji oraz partii politycznych złożyli kwiaty pod pomnikiem bohaterów bitwy warszawskiej 1920 r. W tym szczególnym dniu, nie zabrakło również wydarzeń artystycznych, które już od lat uświetniają nasze lokalne uroczystości. Na estradzie w parku miejskim zaprezentowali się Mławska Orkiestra Dęta i Zespół Artystyczny Seniorów „Cantare”. Artyści wykonali najpiękniejsze patriotyczne pieśni z różnych okresów historycznych, i po raz kolejny zaskarbili sobie sympatię widzów, którzy nie szczędzili im oklasków i słów uznania.
Od wielu lat Burmistrz Miasta Mława wspólnie z żołnierzami polskimi, partnerami organizuje obchody rocznicowe wybuchu II wojny światowej oraz Bitwy pod Mławą. Obchody to przede wszystkim bliska współpraca z wojskiem i olbrzymi szacunek, jaki Mława żywi do żołnierzy polskiej armii, których od zawsze darzono szczególną czcią, ponieważ nad wszystko przedkładali i przedkładają dbałość o dobre imię Rzeczypospolitej. Oni wiedzą, że Ojczyzna w każdym czasie ma prawo oczekiwać od nich wielkich rzeczy i wielkich poświęceń. Wiedzieli o tym również bohaterowie Bitwy pod Mławą z 1939 roku…
wtorek, 14 sierpnia 2018 12:16

Kapela Praska - koncert

W niedzielę, 19 sierpnia wystąpią w Mławie popularyzatorzy warszawskiego folkloru, którzy zachwycają bezpretensjonalnością, poczuciem humoru i wykonaniami przedwojennych piosenek stolicy. Wszystkich, którzy chcieliby poznać repertuar Kapeli Praskiej, zapraszamy o godz. 18.00 do parku miejskiego.
Strona 1 z 140

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem