poniedziałek, 05 listopada 2018 15:28

XVI OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL MUZYKI MŁODZIEŻOWEJ ROCKOWANIA - FOTORELACJA

Napisane przez Oskar Szmidt
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
3 listopada był dniem, na który fani muzyki rockowej w Mławie czekali przez cały rok. Tradycyjnie, w pierwszą sobotę listopada do Miejskiego Domu Kultury w Mławie zjechały zespoły z różnych, czasami odległych miejscowości po to, żeby wystąpić na XVI Festiwalu Muzyki Młodzieżowej Rockowania.
W przeglądzie wzięło udział jedenaście amatorskich bandów, ale wszystkie zaprezentowały wysoki poziom, zarówno pod względem artystycznym, jak i technicznym. Każdy z zespołów wykonał po trzy autorskie kompozycje, mieszcząc się w krótkim, wyznaczonym regulaminowo czasie.
Tym, co odróżniało tegoroczne Rockowania od poprzednich edycji Festiwalu była przewaga zespołów śpiewających po polsku oraz duża reprezentacja kobiet wśród wykonawców.

Po przesłuchaniu wszystkich bandów jury Festiwalu w składzie: Łukasz „Luke” Drapała - wokalista zespołu Chemia, Wojtek Balczun - gitarzysta zespołu Chemia oraz Adam Ejnik - dziennikarz Radia 7 wyłoniło laureatów XVI Festiwalu Rockowania.

I tak, pierwsze miejsce z nagrodą 2500 zł powędrowało do zespołu 6Bm, drugie (2000 zł) do debiutantów z Mławy – grupy Release, a trzecie (1500 zł) do młodych muzyków z bandu Łaski Bez.

Wyróżnienia i nagrody rzeczowe otrzymały zespoły:
K. A. C.
Hot Streak
Pod Kontrolą.

Czytany 285 razy

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem