• WYPOŻYCZALNIA
  STROJÓW

  Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców naszego miasta, którzy niejednokrotnie wyrażali zainteresowanie wypożyczaniem ...
 • INTERNETOWY SYSTEM
  UCZESTNIKA ZAJĘĆ

  Swobodny dostęp do wszystkich ważnych informacji. Stwórz własny profil i korzystaj z elektronicznego konta uczestnika zajęć MDK
 • ZAREKLAMUJ
  SWOJĄ FIRMĘ

  Skorzystaj z wyjątkowo atrakcyjnej techniki prezentacji. Sprawdź naszą ofertę reklamy w kinie oraz autobusach MKM
 • TWOJA PRZESTRZEŃ
  DLA ŻYCIA Z PASJĄ!

  Dołącz do fanów na naszym profilu facebook
  Bądź na bieżąco!
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Zespoły artystyczne

Ludowy Zespół Artystyczny „Mławiacy”

Mlawiacy2

Ludowy Zespół Artystyczny „Mławiacy” działalność swoją rozpoczął w 1961 r z inicjatywy p. Antoniego Chmielewskiego przy PSS „Społem” w Mławie. Od 1973 r. Zespół działał przy Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej, aż do 2010 r. Dziecięcy dotąd zespół przekształcił się w wielopokoleniowy zespół, który od tej chwili działa przy Miejskim Domu Kultury w Mławie. Członkami najstarszej grupy zostały osoby, które wiele lat wcześniej zaznały przygody z tańcem ludowym, w tym właśnie zespole.

Od początku istnienia zespołu opiekunem, choreografem muzykiem, instruktorem i kierownikiem była p. Halina Rzeplińska. Wraz z grupą najstarszą, która stała się grupą reprezentacyjną, pojawiła się p. Anita Ciarcińska, znana niektórym jako Aneta Rzeplińska. Mała Anetka, bo tak ja wszyscy nazywali była związana z zespołem od urodzenia, początkowo jako członek, później jako instruktor a prywatnie córka p. Haliny. Dziś jest trenerem, choreografem i koordynatorem grup LZA „Mławiacy”.

W zespole działają 4 grupy: muzyczna, gdzie członkowie zespołu mogą również uczyć się gry na instrumentach klawiszowych oraz 3 grupy taneczne: dziecięca, młodzieżowa oraz dorosłych.
Na przestrzeni ponad 50 lat swojego istnienia zespół dał wiele koncertów, których nikt chyba nie byłby w stanie zliczyć. Występował zarówno lokalnie, uświetniając rożne uroczystości, jak również reprezentując nasze miasto w całej Polsce i poza jej granicami min. we Francji, czy ostatnio w Macedonii, Zawsze ciepło przyjmowany niejednokrotnie zajmował czołowe lokaty na konkursach tańca ludowego.

W programie zespołu są między innymi tańce narodowe oraz tańce regionu łowickiego, krakowskiego, śląskiego, kaszubskiego, kurpiowskiego.


Mławska Orkiestra Dęta

orkiestra1

Mławska Orkiestra Dęta powstała w 2008 r.z inicjatywy Burmistrza Miasta Mława, prowadzona była przez Pana Mieczysława Piechockiego. W chwili obecnej kapelmistrzem orkiestry jest Pan Mirosław Cieślak, kierownikiem artystycznym Pani Edyta Suszek. Orkiestra liczy ok. 25 osób, należą do niej zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. W repertuarze zespołu są pieśni religijne, patriotyczne i rozrywkowe.


Zespół Artystyczny Seniorów „Cantare”

 CANTARE

Zespół Artystyczny Seniorów „Cantare” został powołany w styczniu 2012 roku . Mławscy seniorzy, którzy są członkami zespołu z pasją i poświęceniem realizują swoje zainteresowania muzyczne, czego dowodem jest ilość dawanych koncertów w naszym mieście i poza nim. „Cantare” może pochwalić się również wieloma sukcesami, jak chociażby zajęcie I miejsca w III Przeglądzie Ludowych Zespołów Artystycznych w Poświętnem. Zespół uczestniczy również w wielu inicjatywach lokalnych i wojewódzkich, angażuję się w pracę na rzecz najbardziej potrzebujących, wspiera przedsięwzięcia realizowane przez mławskie instytucje, parafie, organizacje pozarządowe, jak również niezwykle aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym naszego miasta.


Więcej w tej kategorii: « Usługi Do pobrania »

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem